3 triky proti depresi

Následující tipy můžete vyzkoušet ještě před tím, než si smluvíte svoji schůzku s hypnoterapeutem.

Sprchování se studenou vodou
Schopnost něco překonat může být vytrénována jako sval. V depresi je však tento sval často zakrnělý. Jednou z nejefektivnějších tréninkových metod pro překonání se je studená sprcha. Začnete teplou sprchou a pak postupně snižujete teplotu vody až na studenou. I když se to zpočátku může zdát hrozné, je důležité zůstat pod chladnou vodou po dobu nejméně 30 sekund. Je třeba si uvědomit, že člověk má sílu vydržet i extrémní působení přírody, jakým je zima. A i když vydržíte méně než 30 sekund, samo snižování teploty je již velký úspěch. Kromě daších zdravotních výhod přináší studená sprcha lidem v depresi také ten benefit, že se vnitřní dialog může studenou vodou na chvíli zcela vypnout. Pokud se depresivní pocity po studené vodě vrátí, pak je život plně zažíván pod studenou vodou. Když jste v úplné zimě, prázdnota se naplní vůlí přežít. Kromě toho vás studená sprcha probudí a dodá vám spoustu energie. Příznaky deprese jsou alespoň na krátkou dobu utlumeny.

Pikantní jídlo
I když pikantní jídlo zrovna nemusíte, může být pro vás velmi prospěšné. Kapsaicin, zodpovědný za pálivou chuť jídla, způsobuje v mozku uvolňování hormonů štěstí. Takže kořeněné jídlo je malý bratr antidepresiv. Pokud se potíte a hoří vám v ústech, pak nemáte moc času se starat o něco jiného. Opět jde o trénink v překonání se. Někdy to vyžaduje spoustu síly, abyste se do chilli zakousli. Ale pocit štěstí může pokračovat i poté, co už ústa nepálí, a může přinést do tmy světlo.

Polštář jako boxovací pytel
Jedním z hlavních problémů deprese je vzdálenost mezi vámi a pocity. Pokud nemohou být pocity vyjádřeny, pozorujte je. U mnoha lidí, kteří jsou v depresi, vře pod povrchem hněv. Proto je důležité vypustit páru a hněvu se zbavit. Za tímto účelem si můžete vzít polštář a začít do něj boxovat. A ne jen tak na oko, ale plnou silou. Můžete se úplně oprostit od hněvu na svůj vlastní stav a všechno ostatní. Pokud to uděláte správně, vyčerpání vám může pomoci hodně vyřešit a můžete se cítit naplno ve svém těle. Člověk potřebuje přirozenou agresi, aby přežil. S trochou boxování to lze velmi snadno zařídit.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.