Hypnóza na odvykání kouření

Staňte se nekuřákem pomocí hypnoterapie.
Bez vedlejších účinků.

TEST: Jak moc jste na nikotinu závislí?

Nebezpečí kouření

Kouření je zdraví škodlivé a čím dříve je omezeno, tím lépe. Podle docentky Evy Králíkové z Centra pro závislé na tabáku Všeobecné fakultní nemocnice kouření zabije každý rok 18 000 Češek a Čechů, z nichž 8000 zemře na rakovinu, což znamená, že až 44 % úmrtí na rakovinu plic je spojeno s kouřením. Varování se zobrazují i na každém balení cigaret. Jen sotva někdo kouří, aniž by věděl, jak je to zdraví škodlivé. Víme, že kouření je smrtící. Znalosti bohužel ještě neznamenají, že se člověk donutí přestat kouřit.

Pokud jste přišli na moje stránky, protože chcete přestat kouřit, pak se zdá, že varování na vás nefungují. Proto je potřeba vyzkoušet něco účinnějšího.

Co můžu čekat od odvykání kouření s hypnózou?

S hypnózou může být touha po cigaretách a závislost na nikotinu snížena nebo úplně odstraněna. Nebudete už zažívat žádnou chuť kouřit. Při odvykání kouření jsou zpracovány 3 aspekty odvykání kouření:

  • Návyky
  • Okolí a společnost
  • Závislost

Můžu vám pomoci zbavit se všeho, co vám brání přestat s kouřením.

Stále více lidí chce přestat kouřit, protože pro to existuje mnoho důvodů. Jejich plán však často selhává kvůli závislosti na nikotinu. Nicméně nutkání kouřit není nepřekonatelné. U odvykání kouření s hypnózou v Praze na Andělu na to jdu jako hypnoterapeutka trochu jinak než ostatní terapeuti. Chcete-li se stát nekuřákem navždy, je zapotřebí přímějšího a komplexnějšího přístupu. Cílem odvykání kouření s hypnoterapií je snížit v podvědomí touhu po cigaretách. Abstinenční příznaky a chuť na cigaretu jsou eliminovány. Období, na které člověk přestal kouřit, se stává dlouhodobě udržitelné. Odvykání kouření s hypnózou přináší trvalé výsledky.

Proč přestat kouřit s pomocí hypnózy?

Existuje mnoho důvodů, proč přestat kouřit. Stojí to stále víc a víc peněz, je to nezdravé a kouř je nepříjemně cítit. Můžete zkusit přestat kouřit s nikotinovými náplastmi nebo nikotinovými žvýkačkami, ale to nebude fungovat, pokud je závislost příliš silná. Můžete toho zkusit opravdu hodně, ale hypnóza se opakovaně osvědčila jako účinná metoda pro odvykání kouření. Výhodou hypnózy je, že je možné problém se závislostí na nikotinu řešit od základů. Díky hypnoterapii můžete bojovat s jejími příčinami přímo v podvědomí. Nejste tak ve stresu z odvykání kouření a můžete přestat kouřit postupně.

Výhody hypnoterapie u odvykání kouření

  • rychlost
  • udržitelnost
  • zdraví
  • bez většího odpírání
  • bez přibírání na váze

Náklady na odvykání kouření s hypnózou

Pro mnohé, kteří se snaží přestat kouřit, jsou finanční náklady této závislosti důležitým faktorem. Proto chápu, že i náklady na hypnoterapii při odvykání kouření se jim mohou zdát na první pohled poměrně vysoké. Z toho důvodu jsem tu vytvořila malou kalkulačku, která vám pomůže zjistit, jak rychle se vám vrátí náklady na hypnózu při odvykání kouření, když už nebudete utrácet za cigarety:

Příklad kuřáka
Průměrný kuřák vykouří 15 cigaret denně, to je přibližně 75 Kč denně. To znamená 2 250 Kč měsíčně, ročně 27 000 Kč.

Investice do odvykání kouření s hypnózou se dlouhodobě vyplatí. Už po 8 hodinách terapie je možné se této závislosti zbavit a nebudete muset utrácet za cigarety. Zbavíte se tohoto otravného, finančně náročného zlozvyku.

Pro koho je hypnóza na odvykání kouření vhodná?

Odvykání kouření s hypnózou je vhodné pro každého, kdo se chce stát nekuřákem. Jestli chcete konečně přestat kouřit, tak jste na správném místě. Nezáleží na tom, jestli věříte v hypnózu, nebo ne. Dokonce i sociální kuřáci se po absolvování terapie naučí říkat „ne“, když jim někdo nabídne cigaretu.

Hypnóza je také vhodná pro velmi těžké kuřáky, protože snižování množství vykouřených cigaret obvykle probíhá v postupných krocích. Důležité je, že jste připraveni se do procesu zapojit. Lidé, kteří přestanou kouřit, se díky příznivým účinkům hypnózy nemusí obávat následného přibývání na váze.

Proč využít na odvykání kouření pomoc hypnoterapeuta?

Mnoha lidem s železnou vůlí se rozhodnutí přestat kouřit podařilo určitou omezenou dobu aplikovat. Tato strategie byla účinná až do prvního okamžiku slabosti. Sami to téměř nikdy nezvládnou a nevydrží dlouho bez cigaret. Mnoho lidí zažívá relaps např. po stresu nebo při konzumaci alkoholu. Toto je vzorec chování, který se opakuje. Vzpomeňte si na motto „Odvykání kouření je velmi jednoduché, udělal jsem to již stokrát.“. Tento relaps je pak považován za selhání. Najdeme zde podobnost s jojo efektem při ztrátě hmotnosti. Když pracuji pomocí hypnózy, jdu na to trochu jinak.

Nepotřebujete již kouřit

Mnozí kuřáci, než se stanou bývalými kuřáky, vám řeknou, že kouří kvůli věčnému nutkání, které mají. Často přicházejí, protože chtějí přestat kouřit sami od sebe. Vnitřní přístup by se měl změnit z kuřáckého na nekuřácký. Tento přístup může být také změněn pomocí hypnózy, např. spojením špatných pocitů s kouřem. To může fungovat, ale nedává to příliš smysl.

Můj přístup k odvykání kouření pomocí hypnózy je trochu jiný: Mým cílem je dát klientům možnost rozhodnout se. Mohou si vybrat, zdali chtějí další cigaretu vykouřit, nebo ne. S každou cigaretou, kterou omítnou, přichází malý úspěch. Čím více úspěchů v odvykání kouření, tím více potěšení to přináší. Kromě toho, díky tomu, že hypnóza je velmi příjemná relaxační metoda, tam není žádný nátlak a stres.

Hypnóza na odvykání kouření – bez vedlejších účinků?

Vedlejších účinků při odvykání kouření je mnoho. Metabolismus se mění, noví nekuřáci často začínají kašlat a někteří hlásí zápach z úst. Mohou se objevit i kožní potíže. Průběh je u každého jiný, ale nejznámější dva vedlejší účinky odvykání kouření, kromě abstinenčních příznaků, jsou zdravotní potíže a přibývání na váze. Tyto symptomy mohou být obzvláště silné zejména v případě, kdy přestanete kouřit náhle. Je tedy možné, že v prvních týdnech odvykání kouření imunitní systém nefunguje tak dobře a že např. uspokojení z kouře je nahrazeno uspokojením z jídla. Často je to jen přeskupení problémů, ne jejich řešení. Hypnóza může doprovázet všechny fáze odvykání kouření. Proto je můj holistický přístup k hypnoterapii slibnější.

Zdraví pro nekuřáka

V mojí léčbě je totiž celý systém zaměřen na posílení zdraví. Pokud všechny části vnitřního systému pomáhají, vedlejší účinky mohou být sníženy. Takže člověk přestává kouřit, aniž by přibýval na váze, protože závislost není přeskupena, ale vyřešena. Přestat kouřit není jen prospěšné pro zdraví, ale také vede k větší motivaci. Takže při abstinenci od kouření člověk díky hypnóze nezačne tloustnout, protože by se jinak začal místo kouření např. přejídat. Kromě toho, imunitní systém funguje lépe než dříve, protože nezažívá velký stres. Uvolněný přístup v hypnóze také snižuje další stresové symptomy a vedlejší účinky. Kromě toho vždy povzbuzuji samoléčivé síly k obnově plic. Tímto způsobem je možné po krátké době opět lépe dýchat. Zvyšuje se rovněž vytrvalost.

Zkušenosti s hypnózou proti kouření

Mnoho dobrých zkušeností mi ukazuje, že je možné stát se nekuřákem pomocí hypnózy.

Zvýšit úspěšnost

Je známo, že klasické metody odvykání kouření mají velmi nízkou úspěšnost. Ne nadarmo je na cigaretových krabičkách napsáno Kouření může zabíjet. Mnoho pokusů odvykání kouření selže. Podle mého názoru je to však hlavně proto, že se při tomto procesu na lidskou bytost nehledí jako na celek. Jakmile se však podvědomé procesy vedoucí ke kouření změní, je úspěch vyšší a udržitelnější než u jiných metod.

Závěr o odvykání kouření s hypnoterapií

S hypnózou je možné přestat kouřit bez ztráty vnitřní rovnováhy. Na příčinách závislosti na nikotinu se pracuje zevnitř pomocí práce s podvědomím. Je tak možné zapomenout na cigarety a zahájit život bez kouře, aniž byste se museli do něčeho nutit. Hypnoterapií se také lze vyhnout dlouhodobému stresu z odvykání. Pokud jste se rozhodli stát se nekuřákem, těším se na to, že vám pomůžu.

Každá změna začíná prvním krokem.

Ráda vám pomůžu i s vaším tématem.