Hypnóza na zvýšení výkonu

Když víte, jak ovládat své myšlenky, tak je potom můžete využívat k prospěšnému ovlivňování vlastního myšlení za účelem dosahování požadovaných výsledků.

Budete-li něco považovat za snadné, bude to snadné pro vás, ačkoli ostatním se to snadné zdát nemusí. Kdybyste však od začátku pokládali úkol za těžký, byl by pro vás těžký, protože jste svým hodnocením ukázali, že si nevěříte. Sebenaplňující proroctví v případě očekávání negativních budoucích událostí či předpovídání chmurné budoucnosti (Golemův efekt) vede k chování, které zapříčiní, že se daná skutečnost opravdu stane. Opačně funguje také sebenaplňující proroctví v případě očekávání pozitivních budoucích událostí (Pygmalion efekt).

Představte si provaz 10 cm nad zemí, po kterém potřebujete přejít, a srovnejte to s představou provazu napnutého v 5metrové výšce. V prvním případě si jistě představíte kladný výsledek: dokážete to. Ve druhém případě vám však na mysli vytanou obavy. Co kdyby… Rozdíl je pouze ve výšce a ve vaší představě, jinak jsou podmínky stejné. Pokud chcete nějakou situaci zvládnout, vizualizujte si její šťastný konec. Uvidíte, že vám to pomůže.

Každá změna začíná prvním krokem.

Ráda vám pomůžu i s vaším tématem.